| Scikofit a întrebat:

Scriu o carte, si as dori sa adaug si desene.Nu prea sunt talentat si vreau sa le iau de pe net.E in regula?
Funda

7 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu estein regula pentru ca te pot da in judecata propietarii.Cred ca ar trebui sa gasesti o persoana care sa te ajuta.

| drogh a răspuns:

Nu, nu este în regulă să iei desenele de pe net. Poţi fi dat în judecată pentru furatul dreptului de autor. Ori te înveţi să desenezi, adică, dacă nu te pricepi, iei o foaie şi o pui pe ecran, direct pe desen fiindcă se vede şi conturezi, apoi adaugi micile tale retuşuri. După terminare, iei altă foaie şi desenezi tu după cealaltă foaie să vezi dacă-ţi iese. Apoi, te gândeşti la alte teme şi uşor, uşor exersezi. Dacă tot nu ai talent, roagă pe cineva să o facă. Un prieten d-al tău sau un profesor de artă.

| Scikofit explică (pentru drogh):

Hei.Mersi :3 De fapt stiu sa desenez, nu ca ma dau mare, dar ma pricep.Am avut picturi expuse, doar ca mie nu imi prea plac desenele mele, dar profilor, vizitatorilor da. Oricum, mersi happy

Răspuns utilizator avertizat
| CartofiorDulce a răspuns:

Nu prea pentru ca acei oameni care au facut desenele te pot da in judecata ca le-ai furat drepturile de autor...ar fi bine sa gasesti o persoana talentata care sa te ajute si cu care sa faci o intelegere