| Andreea1009 a întrebat:

se mai poate da pentru permisul de conducere cu 8 clase?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.
Si daca s-ar adopta o asemenea prevedere legala ea ar fi valabila doar pentru viitor, existand principiul neretroactivitatii legii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Merge cu 0 clase

| Andreea1009 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cineva mi-a spus ca se va introduce o lege cum ca nu poti face permisul fara 10clase incepand cu luna septembrie..si de asta am vrut sa ma documentez