| anonim_4396 a întrebat:

Se va ajunge la razboi civil in S.U.A?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu o sa fie nici un razboi civil.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Dar de unde siguranta asta? Argumenteaza aceasta siguranta.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine participă la proteste? Populația săracă de culoare care devastează magazine și incendiază. Aceștia nu sunt în stare să declanșeze și să susțină un război civil. Un război civil presupune acțiuni armate menite să schimbe guvernul. Acestea nu au cum să se organizeze fără o ripostă a autorității. De aceea a fost instituită stare de asediu în anumite localități și activată garda națională. Aceasta, garda nu a fost atacată militar, și nu va fi. Asemenea manifestări ale negrilor au mai avut loc și pe urmă s-au potolit. Așa va fi și de data aceasta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti chiar asa de necunoscator ca iti trebuie argumente? Uite unul singur: nu exista in SUA o organizatie care sa poata lupta cu armata SUA.

| Simpatic a răspuns:

Daca sunt alte puteri in spate care alimenteaza propaganda se poate ajunge, scoala rusa de propaganda zisa si URSS actual a functionat si este foarte dezvoltata, aia si-au bagat coada peste tot, si mai ales nu suporta America (SUA), deci totul e posibil!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Aici nu are legatura Rusia., protestele sunt rezultatul societatii degradate din america. Ultra-egalitatea intre sexe, a nu fi pro-feminism este pedeapsa capitala. La fel cu a nu fi pro-negrii.
O societate de genu nu poate supravietui in timp. Razboiul civil nu are elementele necesare sa izbucneasca.
Protestele astea se vor opri., dar in viitor vor aparea altele.
In opinia mea Sua o sa se schimbe radical in cateva decenii : Nu o sa scada din pozitia de putere mondiala., insa va deveni de necesitate pentru a controla multimea un stat Ultra-Politist.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate ajunge. Război civil a fost cel de secesiune. Deocamdată este stare de debandadă.

| Apokales a răspuns:

Organizarea unui protest de o asemenea amploare nu se poate face fara ceva organisme puternice. Protestele nu au izbugnit involuntar. Mai este si problema cu COVID-ul. Lucrurile se vor linistii in curand. Interesant va fi votul pentru prezidentiale in SUA pentru ca probabil va castiga un socialist care a tot avansat in sondaje multumita COVID-ului. Au iesit si in SUA bubele la suprafata odata cu COVID-ul, se va vedea la vot.

| oz_1736 a răspuns:

E mai mult politic. E o situatie organizata. Inainte de a fi organizate se numeau revolte, rascoale si aveau de suferit doar bogatii. In ultimii 30 de ani nu a suferit niciun bogat.