| Mateiusu a întrebat:

Buna seara, acum 4 luni am facut inscrierea la o scoala auto dar intre timp m-am imbolnavit si nu am mai putut sa fac testarea psihologic si cea medicala! Tin sa precizez ca in perioada aceea instructorul a luat de la mine un avans de 600 de lei! Ei bine asta seara l-am sunat sa ii spun ca imi doresc banii inapoi deoarece nu mai pot sa fac scoala din motive familiale si de sanatate. El mi-a spus ca banii nu vor putea fi restituiti deoarece sau dus pe creearea dosarului si pe legislatie? Cea mai mare prostie auzita! Deci daca ma duc la scoala as putea sa recuperez banii?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai facut orele de legislatie atunci ar trebui sa-ti restituie suma platita. Depune o cerere la scoala de conducere. Daca nu-ti restituie suma poti sa-i dai in judecata.