| Wordofthat999999 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am doua abonamente in valoare de 120 ron la telekom, ma rog nu explic de ce, si ce a fost in capul meu sa fac una ca asta, dar ma ajuta unchiul meu din Itali cu banii, mi-a mai trimis si niste bani si am platit si in avans 13 milioane, si mai am de platit in august si nu pot sa ma bazez pe el... nu ma pot baza pe nimeni, nu se stie ce se intampla pana in august, si daca imi mai trimite bani, dar imi este teama, ce ma fac, abia in decembrie voi achita banii ca o sa strang eu pana atunci, deci din august pana in decembrie este ceva si o sa ia aia de la telekom legatura cu agentie de recuperare ce o sa-mi faca acea agentie de recuperare, eu o sa achit doar ca o sa le platesc mai tarziu cu vreo 5 luni..., oare o sa vina acasa la mine si o sa primesc plicuri? sad Funda!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Invata sa iti gestionezi corect mai ales netul folosit in oras si foloseste mai mult wi-fi de acasa, daca ai. Fitoseniile si luxul costa, dar merita oare?! Incearca sa renunti la un abonament, cauta situatii similare pe net.

| Wordofthat999999 explică (pentru PsihoSex):

Eu nu folesesc abonamentele, eu am avut niste probleme din cauza lui varmiu... dar merita sa le mai zic? Cine m-ar intelege, cat timp nimeni nu a fost in pielea, deci cine naiba sa ma inteleaga asta e...

| PsihoSex a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Ok, atunci alta data gandeste mai bine daca si ce merita sa faci pentru un var sau altcineva, fata de ce risti, material sau juridic.

| Laura a răspuns:

Vin mascaţii. Şi lunetiştii în caz că vrei să fugi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vinde unul din telefoane ca presupun ca asta a fost scopul celor doua abonamente si iti platesti datoriile

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine inchizi unul din abonamente nu? Ce ai bani de 2 abonamente? viata e grea, unchiul din Italia are si el greutatile lui, te a ajutat cand a putut, acum nu mai poate, o avea si el familie de care trebuie sa aiba grija, tu esti nepoata lui, nu copilul lui, sa te ajute părintii tai, asa o sa ti zica.

| Wordofthat999999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu ma bazez pe el..., asta zic.

| LupuC13 a răspuns:

O sa iti inchida abonamentele, iar pana sa trimita firma de recuperare dureaza mai mult de 5 luni.