| Lukas1994 a întrebat:

Buna seara, am o amenda administrativa intr-un dosar penal in care ulterior s-a confirmat renuntarea urmaririi penale si am de platit o amenda administrativa de 400 de lei, problema este ca aveam acea hartie in portofel, portofel care mi-a fost furat de curand. Pot plati acea amenda daca am doar numarul dosarului?

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Tii minte macar unde trebuia sa o platesti?!?
du-te acolo si intreaba

in disperare de cauza poti sa te duci chiar la cei care te urmareau penal, cand o sa vada ca vrei sa iti platesti amenda, sunt sigur ca NU sunt animale si o sa iti spuna unde

altfel, asteapta, 99.99% ca iti mai vine o somatie!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

La ANAF stau toate datele tale, inclusuv anenda, nu trebuie decât sa te prezinți si sa plătești.

| nananaan a răspuns:

Eu nu vad nicio problema de ce nu ai putea sa plătești.
cu siguranță ești în baza lor de date și nu cred că ai nevoie neapărat de hârtie.
te poți duce totuși să întrebi