| HutanuIonut a întrebat:

Buna seara. Am o intrebare care ma tine in dubii de ceva timp. Anul trecut am venit din Germania. După o perioadă mi-a venit o amendă acasa pentru rovinieta (in Ungaria). Ideea este ca am cumparat-o, doar ca am observat ca o litera era greșită din numărul de înmatriculare. Intrebarea mea este daca pot trece vama cu un alt mijloc de transport (autobuz) care nu este condus de către mine. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Daca esti o persoana corecta, vei plati amenda.
Pe viitor, nu mai semna de primire pentru scrisorile recomandate, mai ales din afara tarii.
In caz de neplata, iti vor opri masina respectiva pe teritoriul ungar, pana la stingerea datoriilor. Daca mergi ca pasager, nu vei avea probleme.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa o platesti, ca risti sa fii legitimat in Ungaria si cum ai datorii la statul lor, sa fii pasibil de amenda pe loc.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Amenda o platesti in Romania? Ce are a face una cu alta?