| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am promovat traseul in 29.06 si maine deja se face o saptamana si permisul nu mi-a venit acasa. Sa ma duc eu la posta sa vad care e treaba? A mai luat cineva recent permisul in Brasov? Pe site-ul DRPCIV zice ca vine la domiciliul titularului, la mine nu a venit nimeni.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este vorba de timpul de livrare, la asta s-au referit cand au spus "timpul de raspuns". Asadar, Posta romana se obliga sa livreze permisul in termen de 2 zile, de la primirea lui, dar producerea lui dureaza cateva zile.
Tu luni, pe 29 iunie ai dat examenul in timpul zilei, tu si alti inca 100-200 asa-i?
Listele au cei care au luat examenul fost predate probabil luni seara sau marti dimineata.
Cand ai sute de permise de facut, dureaza ceva vreme, fiindca se verifica actele, se pune poza la permis, insertia cu desene, se lamineaza actul samd.
Cel mai devreme ar fi putut pleca joi de la politie si a ajuns vineri in triajele postei. Poate ai vazut din articolul ala, ce volum imens de plicuri si colete se proceseaza posta.
Cum sambata si duminica nu se lucreaza, livrarea se poate face luni sau marti, saptamana asta.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Permisul vine la tine acasa, in termen de 7-10 zile, dupa promovarea examenului.
Abia au trecut 6 zile si tu fierbi de nerabdare.
Nu ai de ce sa mergi tu la posta, ca nu fac ei permisele, ci Politia, ei doar le distribuie in ziua in care le primesc.
Mai bine stai acasa, sa astepti postasul!

| StefanDrg a răspuns (pentru Violleta2022):

Https://www.libertatea.ro/......e-1959001. Aici scrie ca timpul de raspuns este de doua zile lucratoare

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefanDrg):

In linkul prezentat de tine, nu exista nici o informatie!

| StefanDrg a răspuns (pentru Violleta2022):

Incearca acum

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefanDrg):

Este vorba de timpul de livrare, la asta s-au referit cand au spus "timpul de raspuns". Asadar, Posta romana se obliga sa livreze permisul in termen de 2 zile, de la primirea lui, dar producerea lui dureaza cateva zile.
Tu luni, pe 29 iunie ai dat examenul in timpul zilei, tu si alti inca 100-200 asa-i?
Listele au cei care au luat examenul fost predate probabil luni seara sau marti dimineata.
Cand ai sute de permise de facut, dureaza ceva vreme, fiindca se verifica actele, se pune poza la permis, insertia cu desene, se lamineaza actul samd.
Cel mai devreme ar fi putut pleca joi de la politie si a ajuns vineri in triajele postei. Poate ai vazut din articolul ala, ce volum imens de plicuri si colete se proceseaza posta.
Cum sambata si duminica nu se lucreaza, livrarea se poate face luni sau marti, saptamana asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai, nu te mai stresa, ca vine maine!
Si cand il ai in mana, ai grija sa respecti viteza legala de pe strada, ca iute il dai inapoi happy

| StefanDrg a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok. Mulțumesc

| StefanDrg a răspuns (pentru Violleta2022):

Se pare ca tot eu am avut dreptate, am fost la posta si mi-am luat permisul, era acolo inca de joi. Cand i-am intrebat de ce nu mi-a venit la domiciliu, au spus ca au peste 2.000 de permise de livrat si au lipsa de personal

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefanDrg):

Felicitari! Esti posesorul unui permis de sofat!
Sper sa sofezi in limitele legale, sa nu risti sa ramai fara el, fiindca nu merita prostia asta.

| Catrice a răspuns:

Aolo altul' care permisu' în 2 zile rolling on the floor
Tu precis n-ai auzit de zile lucrătoare și weekend ca altfel nu întrebai.

| StefanDrg a răspuns (pentru Catrice):

La un prieten i-a venit in 3 zile, l-a luat marti si vineri deja il avea, la mine de ce nu se poate

| Catrice a răspuns (pentru StefanDrg):

Era covidu prezent?
Vezi ca au ăștia ceva cu tine... ah, e ordinea alfabeticahee hee

| StefanDrg a răspuns (pentru Catrice):

Observ ca ma iei la misto si ma crezi vreun cocalar din ala prost. Te rog nu-mi mai raspunde

| Catrice a răspuns (pentru StefanDrg):

Nu, te cred un d-ala care face accident din prima luna.
Oh stai, asta se considera răspuns.