| LupuLLP a întrebat:

Acum 6 luni am fost oprit de politia rutiera si mi s-a facut un proces verbal pentru conducere cu permisul suspendat, l-am semnat, mi-au dat drumul acasa dar procesul verbal nu l-am primit. Tin sa mentionez ca am deja suspendare 2 ani din alt dosar pentru conducere cu permisul suspendat. La plecare dupa ce am iesit de la rutiera politistul care a facut procesul verbal mi-a spus ca mi-a trecut glontul pe la ureche. La ce ma pot astepta acum?

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Legea spune puscarie de la 1 la 5 ani!
Ai mai si recidivat...

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil dosar penal si puscarie, pentru ca ai recidivat si ai continuat sa sofezi fara permis.
Vei primii curand, o chemare la Tribunal cu dosarul tau.