| Floryana_Lillyana_1986 a întrebat:

Buna seara,
Am si eu o problema cu administratora blocului unde locuieste iubitul meu si nu stiu cum sa procedez legal sa inceteze.
Iubitul meu este cadru militar si a gasit chirie in cartierul unde eu locuiesc.Nici nu au trecut cateva zile de cand el s-a mutat acolo si eu l-am vizitat de cateva ori ca iubitul meu primeste aproape in fiecare zi apeluri de la propietar din cauza administratorei ca si eu locuiesc acolo si sa ma treaca la intretinere

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iubitul tau sa-i spuna proprietarului sa-si vada de treaba, daca i-a inchiriat intreg apartamentul nu mai are nici o treaba cu plata intretinerii. La fel sa-i spuna administratorului ca nu stai acolo si ca doar il vizitezi.

| Floryana_Lillyana_1986 explică (pentru Ioandelasal):

A fost ieri si a vb cu administratora dar tot nu vrea sa priceapa si sa ma treaca la intretinere cum ca are ea informatii..ca eu sunt certata cu mama si ca eu-s plecata de acasa si pe baza barfei asteia sa ma treaca la intretinere.Cum pot sa ii fac plangere la presedinte?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Floryana_Lillyana_1986):

Nu tu trebuie sa faci o reclamatie ci iubitul tau, el sta acolo.
Si reclamatia o poate face abia dupa ce te trece si pe tine la intretinere. Inainte de aceasta poate vorbi ci presedintele asociatiei si sa-i explice situatia.