| JustMeDeea2019 a întrebat:

Bună seara! Astăzi tatăl meu a primit o amendă din data de:
12.10. 2018 pentru rovinietă expirată deși la acea dată și la acea oră el se afla la muncă nicidecum pe acel traseu menționat în document (menționez faptul că, acea cameră ne-a surprins pe raza altui județ decât cel în care locuim la ora 6:36 dimineață, oră la care tatăl meu era la muncă...Ce putem face în acest caz? Între timp am vândut mașina și clar nu am mai păstrat acele chitanțe.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate face plangere contraventionala si va dovedi ca in data si la ora respectiva era la munca la mare distanta de locul savarsirii acelei contraventii.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cine conducea masina, ca spui ca ati fost surprinsi totusi. Acea camera care? Aceeasi? Esti greu de inteles. Daca masina este pe numele lui nu conteaza cine este surprins de camere. Tot lui ii vine amenda.

| JustMeDeea2019 explică (pentru darrio2007):

Mașina am vândut-o acum o săptămână dar pe data de 12.10. 2018 (cea scrisă pe documentul primit astăzi) tata era la muncă nicidecum acolo unde spun ei că a fost văzut circulând fără rovinietă?

| darrio2007 a răspuns (pentru JustMeDeea2019):

A fost vazuta masina, dupa nr de inmatriculare, nu tatal tau. Asa spui tu.

| JustMeDeea2019 explică (pentru darrio2007):

Păi tata era la muncă cu mașina în ziua în care scrie în acel document că a fost văzut circulând fără rovinietăwinking