| R199 a întrebat:

Buna seara, ce se întâmplă dacă nu plătesc ultima factură a abonamentului Telekom? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa fii dat in judecata si apoi executat silit si o sa platesti cu mult mai mult decat o rata, la aceasta se vor adauga penalitati de intarziere, cheltuieli de judecata si de executare.

| R199 explică (pentru Ioandelasal):

Am plătit în decembrie ultima factură când s-a încheiat abonamentul și mi-a m-ai venit una în ianuarie și nu am plătit-o! Nici nu am mai primit mesaje sau vreo factură de la ei!

| Ioandelasal a răspuns (pentru R199):

Vezi ce scrie contractul. De regula in contract este trecuta o clauza in sensul ca daca acesta nu este denuntat atunci se considera ca clientul este de acord cu prelungirea, poate de aceea ti-a venit factura si in ianuarie.

| R199 explică (pentru Ioandelasal):

Nu este prelungit contractul, din ianuarie nu am mai avut credit de la ei.

| Ioandelasal a răspuns (pentru R199):

Atunci nu mai plati acea factura, mai ales ca nu ti-au venit in continuare si o sa vezi ce se intampla.