| DanielaSzocs1983 a întrebat:

Bună seara!
Cine știe cât este de serioasă firma Jobster din Arad?
Am făcut un contract de mediere și am platit suma de 500 lei cică pentru drum și ar trebui să plec in data de 12.Au zis că ma sună dar nimic. I-am sunat eu dar mă tot duc cu zăhărelul.Va rog să îmi scrieți cei care știu ceva de aceasta firma.Multumesc

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ohh, trebuia să te interesezi inainte, abia pe urmă să dai banii. Nu pierde timpul, du-te mâine dimineață la Oficiul pentru Protectia Consumatorului (OPC) cu o reclamație scrisă, la care vei atașa copii xerox, cu toate dovezile pe care le deții (contract, factura etc), și ii rogi să vină in sprijinul tău.
Inspectorii nu vor deconspira firmei că tu esti cel/cea care ai făcut reclamația. Iar dacă problema nu ține de atribuțiile lor, măcar te vor îndruma unde trebuie să depui reclamația.

Citește răspunsurile altor persoane:
https://www.tpu.ro/......sta-firma/

| Alisia88888c a răspuns:

Sunt din Arad și te sfătuiesc să-ți ceri banii înapoi. Firma nu este serioasă și știe tot Aradul că dă scamuri.