| ElvisBodea a întrebat:

Bună seara, cineva mi-a facut o denunțare la poliție ca renovez apartamentul. Pot afla cine?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu poți afla cine a făcut-o, Poliția nu poate oferi date personale. (GDPR).

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Renovarea unui apartament nu este infractiune si nici contraventie, asa ca politia nu are nici o atributie in acest sens. Poate fi contraventie doar daca faci zgomot mare si conturbi linistea vecinilor de bloc.
Daca esti chemat la politie poti afla cine te-a reclamat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe ce motiv te a denuntat?

| împreunăfacembine a răspuns:

Bună,

Asta sună ceva gen,, ce dracu"
Adică cum sa te denunte cineva la politie ca iti renovezi locuinta?
Singurele motive pentru care ai fi putut fi denuntat la politie sunt doar daca ai conturbat linistea vecinilor in timpul orelor de liniste in apartament.

Seară faină!

| ElvisBodea explică:

Nu era legat de orele de liniște, pe care le-am respectat, ci de autorizația de urbanism