| Ramona1Georgiana a întrebat:

Buna seara. Dacă mi s-a furat buletinul și am examen de conducere in câteva zile, cum se poate proceda? Se poate legitima și cu certificatul de naștere? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Ignora ambele raspunsuri de mai sus, da mergi la politie, da fa buletin nou, DAR, dureaza, am impresia ca cel putin o saptamana

DAR

pe loc or sa iti dea buletin temporar si te poti legitima cu el imediat, iar asta iti rezolva problema

| Ramona1Georgiana explică (pentru Zuzu1991):

Multumesc pentru răspuns.

| Ramona1Georgiana explică (pentru Ramona1Georgiana):

Vreau sa las un update: in cazul in care mai este cineva in situația in care am fost eu, procedați in felul următor: solicitați un buletin provizoriu, menționați ca este urgent și va prezentați cu dovada (dosarul de la școala de șoferi) la poliție (splcep). La mine s-a rezolvat. Mult succes și vouă.
Aveți nevoie de 3 fotografii (poza tip buletin)
Certificat de Naștere
Copie după certificat de naștere

Succes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu te poti legitima cu altceva, decat Cartea de identitate.
Mergi de urgenta la Politie si fa-ti buletin nou.
Evident, anunta la circulatie amanarea examenului de conducere, pana la intrarea in posesie a celui nou.

| LucaciEduard91 a răspuns:

Du-te la politie explica situația și poate sa iti urgenteze buletinul. Iar cel mai bine ia legătura cu instructorul tău. Stie el ce e de făcut. Iar cu amânarea pentru testarea de oraș, nu o face. Ca după o sa mai aștepți mult și bine.

| Ramona1Georgiana explică (pentru LucaciEduard91):

Multumesc. Asta imi e cel teama. Cu situația buletinelor care este acum durează foarte mult și poate sa îmi expire dosarul pana îmi ajunge. O sa încerc astăzi sa văd ce rezolv.