| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna seara.
E ok daca pe cererea pe propria răspundere scriu cu creionul? Că sa pot șterge data, in ziua următoare și tot așa? Ca m-am plictisit zi de zi sa stau sa completez, câteodată mai și uit...

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Eu numai cu creionul o scriu, tot din acelasi motiv ca tine si a fost ok.

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Poti sa scrii cu ce vrei.

| GeorgeGabriel20001 explică:

Mai ușor! Am înțeles nu's handicapat pe cat crezi tu. Declarația online e că și cum nu ar fi! Degeaba o faci in PDF daca nu poți semna.Tot trebuie sa o faci la imprimata, că sa o poți semna"de mana"

| AlexMh a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Se poate semna pe telefon sau sa iti salvezi o semnatura facuta de tine pe care sa o aplici de fiecare data.

| minrest a răspuns:

Iti scoti la imprimanta varianta 2, simplificata, si scrii pe calculator adresa. asa ca iti raman doua cuvinde, data si semnatura de completat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Păi dacă a fost făcută o lege, și în această lege se speci-fică, că putem să descărcăm pdf-ul și să semnăm cu degețelul pe telefon, ce vrei tu ma? Să te substitui Guvernului.
De acum nu mai mă uit la ordonanțe, aștept să-mi spuneți voi ăștia de pe TPU de întrebați de 2 săptămâni de un petec de hârtie.
Uite și eu am o nelămurire, lămurește-mă tu că ești nr 0 în stat înainte de președinte și prim ministru.
https://www.tpu.ro/......-amendata/