| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, ieri mergeam cu bicicleta pe un bulevard cu niste prieteni cu pennyboardul care se tineau de mine, la un colt politia ne-a luat datele dar a zis ca nu ne sanctioneaza, o sa luam amenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de unde vrei sa stim noi? Daca politistii v-au spus ca nu va amendeaza trebuie sa-i crezi pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și de unde să știm noi asta? Nu ghicim în stele. Trebuia să întrebi ce ai făcut și de ce ți-a cerut datele. Măcar așa aveai cât de puțin habar.

| ACTH a răspuns:

Da.
Mare de tot.