| cristi_8283 a întrebat:

Bună seara. In caz ca cineva din Anglia vrea sa primeasca un obiect de la cineva din România prin poșta română și primește țeapă poate face ceva în legătură cu asta? Având in vedere ca banii i-a dat înainte

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Absolut. Sunt care fac fraude in America, dar intra in actiune organele competente sa se ocupe de caz. Colaboreaza cu Politia Romana si e imposibil sa nu-i gaseasca. happy

| cristi_8283 explică (pentru dannyel86):

Mă gândeam că în Anglia e diferit

| dannyel86 a răspuns (pentru cristi_8283):

Daca te tenteaza sa faci fraude online sau sa pacalesti lumea cu pachete cu plastilina, s-ar putea sa nu-ti mearga. laughing Eu te sfatuiesc sa nu risti. big grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate face plangere penala pentru inselaciune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate face plangere pentru inselaciune