| Anna175 a întrebat:

Buna seara, in curand o sa ma inscriu la scoala de soferi, dar nu prea stau bine cu banii, as dori daca se poate sa aflu exacte ce taxe trebuie platite, cand, si unde?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie in principiu sa platesti scoala de soferi in jur de 1000 ron depinde cum gasesti.

trebuie sa iti mai faci fisa medicala si cea psihologica care te ajung si alea 100-150ron

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dacă nu ai bani mai bine nu te apuca, că decît să te inscrii si sa nu termini scoala din cauza banilor te faci de rîs, si daca te împrumuti de bani si nu i ei carnetul atunci ai aruncat banii pe geam, si ai si datorii de dat, tu stii cum vrei.

| floryn1993 a răspuns:

Buna.1000-1700 ron scoala in acesti bani faci si ore cu instrutorul, apoi 130 ron analize, 68 ron taxa permis, 12 ron cazierul 6 ron taxa de examen, acestea trebuie avute in dosar de la scoala, 130+68+12+6 = sunt separat fata de bani de scoala, depinde de oferte In Arad de Ex 1700 ron scoala plus taxele si plimbare multa. Seara Buna

| Nightmar a răspuns:

Dacă e pentru B trebuie cazierul timbru al ei la la orice secție acum și taxa de permis la cec dar acum majoritatea firmelor care face înstrucție face cam orice numai să vi cu bani rest se ocupă ei de tot de la fișa medicală și testare psihogica la cam tot.