| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara!
Lucrez la o fabrica mai mica si am si eu o intrebare cam caraghioasa dar serioasa.
E normal ca fabrica respectiva sa aiba toaleta pentru cele de la birouri la receptie,separata fata de cea din productie, o usa separata in receptie pe care scrie grup sanitar fiind folosita de doamnele de la birou?
Scuze categoria,
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E normal, cât timp e curat, deci se găsește în conditii de igiena corespunzatoare. De obicei, grupurile sanitare (WC-urile) se află in apropierea postului de lucru.
Angajații de la birouri sunt mai aproape de toaleta aflată lângă recepție, iar lucrătorii au o altă toaletă, aflată în apropierea încăperii de producție.

Las-o naibii de toaletă, mai bine, fii fericit că există! tongue
Crezi că mai ții cont cum arată, atunci când ai o jenă metabolică! ))
Petreci acolo 2 min/zi, nu 8 h! Așa că...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal.

| Holiday a răspuns:

Da, e normal. De ce n-ar fi?

| aurelgabriel explică (pentru Holiday):

Mi se parea tocmai la receptie si de aceea intrebam daca nu incalca vreo regula.

| aurelgabriel explică (pentru Holiday):

Noi cei din productie avem wc-uri turcesti.

| Holiday a răspuns (pentru aurelgabriel):

Asa, si?

| francut a răspuns:

Vrei o singura toaleta in toata fabrica? Sa stai la rand pana faci in pantaloni? E normal sa fie pe fiecare sectie, birouri, etc.
Spui ca aveti wc-uri turcesti. Sunt cele mai bune. Nu te asezi pe un colac pe care poate ca altul l-a lasat infectat. Fiind o unitate mica (spui tu) s-au facut unde a fost posibil. Ce inseamna la voi "receptie"?

| Krax256 a răspuns:

Da, e normal.