| Armi480 a întrebat:

Pot depune dosarul pentru permisul de port-armă la inspectoratul județean Bihor daca buletinul meu este de alt județ?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune dosarul la IPJ din judetul de domiciliu sau de resedinta (unde locuiesti flotant), conform L.295/2004, rep. in 2014, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 11.Documente care atestă dreptul de procurare, respectiv deţinere, port şi folosire a armelor
  (1) Autorizaţia de procurare a armei, permisul de armă, atestatul de colecţionar, autorizaţia temporară de transport şi folosire a armei, certificatul de deţinător şi paşaportul european pentru arme de foc se eliberează de către Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti, inspectoratele judeţene de poliţie în a căror rază teritorială îşi are domiciliul sau reşedinţa solicitantul, precum şi de către Inspectoratul General al Poliţiei Române."

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

Daca ai mutatie DA, daca nu, la domiciliu.