| anca2929 a întrebat:

Buna seara, spuneti-mi va rog, ce s-ar putea întampla in cazul in care un procent de 10-20% din licenta este plagiat?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Plagiatul nu este pe procente, ci este da sau nu.

Daca la fiecare citat ai mentionat corect sursa si ai pus ghilimele, nu e niciun plagiat, chiar daca detectorul zice ca e 50% plagiat.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla sa-ti respinga lucrarea de licenta, depinde de profesorul indrumator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pici licenta

| sierra1 a răspuns:

Incearcă să eviți (pune citate și sursa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce inseamna ca e plagiat

daca ai procent de similitudine in programul ala 10-20% n-o sa se intample nimic, majoritatea facultatilor admit 40-50%

daca ai copiat pasaje intregi fara mentionezi sursa...tragi si tu concluzia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si la ce facultate esti, de exemplu politehnica si ase sunt complet diferite, la ase trebuie sa fie totul cu cuvintele tale, creatia ta, in schimb la politehnica, doar nu reinventezi tu matematica si formule noi, sunt formulele asa cum sunt si treci bibliografie la ele... doar explicatiile sunt de la tine.

| mafiarussia88 a răspuns:

Vand golf 4

| anca2929 explică:

Se poate intampla ca altcineva sa iti faca vreo sesizare si sa iti fie anulata licenta? (in cazul in care profesorul indrumator/facultatea, au admis acel procentaj?