| anca2929 a întrebat:

Buna seara, spuneti-mi va rog, daca am fost foarte racita si nu am putut merge la serviciu 3 zile, pot merge la medicul de familie sa imi dea concediu medical pe aceste 3 zile?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu retroactiv, trebuia sa te duci in prima zi. Medicul stabileste daca iti da concediu medical si cat iti da, vazandu-te la inceputul bolii

| anca2929 explică (pentru Brigaela):

Pffff...si acum ce pot face?

| Brigaela a răspuns (pentru anca2929):

Discuta cu angajatorul tau, daca e orjma abatere probabil va accepta sa iti de cele 3 zile de concediu de odihna. O adeverinta de la medic te va ajuta (probabil inca se mai vede ca esti foarte bolnava)