| ViviC a întrebat:

Stie cineva unde pot verifica un titlu de proprietate pentru teren extravilan? Am copie dupa titlul, dar nu mai am originalul si vreau sa verific daca datele din copie corespund cu cele din original?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti verifica la comisia care a eliberat titlul, exista un exemplar si la aceasta.
De asemenea, daca titlul a fost inscris in CF poti verifica si la Biroul de Cadastru si Publicitate Imobiliara (Cartea Funciara) de care apartine localitatea.

| Yuoia a răspuns:

In Registrul agricol al comunei respective.

| ViviC explică (pentru Yuoia):

Doar in acel registru se poate sau se mai gaseste si in alta parte?

| Yuoia a răspuns (pentru ViviC):

In Cartea Funciara daca a fost intabulat. In Ardeal, exista si inainte CF, deci e usor. In Moldova si Muntenia, abia acum se introduce.

| Roboioboinoivoiioi a răspuns:

La primarie