| george211090 a întrebat:

Bună seara!

Sunt persoana cu handicap, beneficiez de pensie de invaliditate, am grad 2 și m-am înscris în comisia de votare pentru alegerile din 26 Mai.
As dori sa știu dacă în aceasta situație îmi este afectata pensia de invaliditate?

Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa-ti fie afectata pensia de invaliditate.

Bula
| Bula a răspuns:

Detaliile financiare si posibilitatile legale trebuie sa discuti cu organizatorii.

| Simpatic a răspuns:

Eu unul nu cunosc nicio lege care sa interzica acest lucru si nici nu ar fi corecta daca ar exista, poate face parte din acele tipuri de comisie de supraveghere (daca am inteles bine la ce ai aplicat) orice persoana.
Stiu in schimb ca primesti niste banuti pentru acea zi pierduta si ca acei bani vin de la primarie banuiesc...

| george211090 explică:

Va mulțumesc pentru răspunsuri