| ackym1 a întrebat:

Bună seara, tatăl meu a fost operat de o tumora maligna la buza(carcinom scuamocelular) în urma biopsiei a ieșit că tumora a fost maligna.
Acum are probleme cu ganglioni si urmează sa fie din nou operat in ianuarie.
Credeți ca poate beneficia de incadrare in grad de handicap sau pensie de boala?
Nu a fost niciodată angajat si nu are vechime...

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru pensie de handicap, trebuie să aibă un handicap, să nu se poată deplasa sau ingriji singur, sau să aibă nevoie de ajutor fiind cu probleme psihice, altfel nu are bază ca să ceară.

| zilog a răspuns:

OPINIA mea ar fi să scadă urgent alcalinitatea sângelui, să facă perfuzii cu bicarbonat de sodiu perfuzabil, să facă perfuzii cu argint coloidal ionic pentru că ăsta mai repară câte ceva mai omoară virușii, și să își facă video-uri fotografii pentru nepoti si strănepoți poate o sa vrea să îl cunoască pentru că va fi viu când cineva o să îi dea play
Asta e viața acum ești acum nu mia ești
să se pocăiască și să trăiască o viață de sfințenie până când pleacă dincolo în speranță că există rai si iad si el va fi primit in rai

Sau să își facă toate poftele să vândă casa mașina tot ce are și să plece cu banii să se distreze în Republica Moldova

Ce să îti zic făți cât mai multe poze cu el și nu le pune doar intr-un cloud sau pe un singur hdd sau cd dacă se zgârie defectează dispare internet-ul sau firma cu cloud-ul
asa ca punele pe mai multe tipuri de medii de stocare
si fați poze si cu nasii si alte rude pentru ca gata unu câte unu incepe să plece apoi iti pare rău că nu ai mai vorbit cu nuștiu ce mătușă soră cu bunicul tău!
Hai gata mai ia si tu o pauza de la munca si mergi si viziteazati rudele
petrece timp cu el că muncă poți să ai și la pensie dar pe ei nu o să ii mai ai!