| SebastianPuica a întrebat:

Tocmai ce am ajuns acasă de la supermarket și am realizat ca am uitat sa plătesc un bon la noile case self-checkout ( cele fara casieri, la care plate se efectuează cu cardul sau numerar). Am avut doua bonuri deoarece uitasem sa pun pe bandă la scanat un produs, pe care l-a scanat ulterior și mi-a făcut un bon separat.
Eu am plătit doar bonul separat și am ieșit, fără sa îmi dau seama.
Menționez ca bonul pe care nu l-am plătit e in valoare de 100 lei.
Exista vreun risc? Cum ar trebui sa procedez? Va rog sa ma ajutați!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal si legal ar trebui sa te duci sa platesti ce-ai cumparat.