| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara TPU!

Am o intrebare pentru cei in domeniul legislativ. Daca am zile de concediu 20, si toata vara nu am putut sa-l i-au pentru ca nu aveau om sa ma inlocuiasca la post,asta inseamna ca pot sa-mi i-au concediul doar cand vor ei sa-l mi-l acorde?

Nu mi se pare normal.
Ceilalti au avut parte de concediu legal,si eu doar cand vor ei, din moment ce eu am zile de concediu?

Astept un raspuns sincer.
Acord FUNDA!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada concediului de odihna se stabileste prin acordul partilor, respectiv acordul angajatorului si salariatului.
Nu se poate ca tori salariatii sa primeasca acest concediu in aceeasi perioada, de regula se acorda pe durata anului, asa ca si tu poti primi concediul pana la sfarsitul anului.

| Corveax a răspuns:

Nu, în mod normal ți l poti planifica cand vrei in timpul rămas din acest an.