| OvidiuNc003 a întrebat:

Buna seara TPU, astăzi am avut instanta, a rămas în pronunțare până luna viitoare, in legătură cu trafic și consum de droguri de risc și mare risc este prima fapta, procurorul vorbea cam incet și n-am înțeles prea bine, dar am înțeles ceva de o condamnare de la 1 până la 5 ani, care sunt șansele să iau suspendare? Sunt șanse? Că judecătorul să îmi acorde o șansă la suspendare?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Pentru trafic de droguri de mare risc, slabe speranțe să primești cu suspendare.

Asta e, o să ai și tu timp să-ți reevaluezi viața.