| crzmax72 a întrebat:

Buna seara TPU!
Ieri seara veneam acasa si ploua destul de tare si aveam cam 70 km/h si stateau politistii cu radarul, cei din contrasens nu faceau semn, si din reflex inaintea radarului am redus viteza pana la 60 km/h, oare o sa imi vina prin posta amenda? Ca politistii nu veneau dupa mine cu girofarele ma uitam in oglinzile retrovizoare, sau am scapat ca poate erau cu camera intoarsa la cei ce veneau din contrasens?

Răspuns Câştigător
| JustForFewSeconds a răspuns:

Daca nu erau pe sensul tau de mers, nu-ti fa griji. Daca nu, e posibil sa primesti amenda, depinde pe ce tip de drum era si ce viteza limita aveai pe sectorul respectiv.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca te-au prins sau nu cu radarul si ce viteza aveai cand te-au prins. Daca te-au prins si aveai viteza cu peste 10 km/h decat cea legala atunci poti primi o invitatie la politie, sa spui cine a condus si abia apoi sa te amendeze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu te au oprit aia e... Ai scăpat

| crzmax72 explică:

Tin sa va mai spun ca eram in alt judet.

| Ion-Nicusor_Vlad_N._2000 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie cat timp nu s-au luat dupa tine nu ai nicio problema.