| Boyka112521 a întrebat:

unui prieten de al meu isa furat tableta.El s-a dus la politie si la recunoscut prima data pe fratele faptasului.Fiindca seamanu.Iar dupa a zis ca nu este el.Dar nu a spus nici polisitul ca mai are un frate.si tatal faptasului a aruncat vina pe altcineva ca este baiatul alt cuiva, Si afar i-a spus pretenului meu ca faptasul e baiatul altcuiva.Dar pana la urma lau gasit dar el n-are dovezi iau zis politistul este cuvantul lui contra al lui.Deci intrebarea mea este se poate folosi ca dovada ce a spus tatal acuzatului.A dat vina pe altcineva a spus ca nu este baiatul lui ci este alt alcuiva au fost 2 martori afara el si cu matusa.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce spui tatal respectivului nu l-a indicat pe fiul sau ca autor, asa ca sunt slabe sanse, mai ales ca acesta poate si nega si nu este obligat sa depuna marturie contra fiului sau.

| VadTot a răspuns:

Poate sa si ia adio de la tableta! Data Viitoare sa fie mai atent si precaut! In Romania cu greu mai poti demonstra ceva! mai ales cat timp coruptia face legea in Romania!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stii că trăim in Romania țara hoților? La ce vă trebuie nene tehnologie nouă, si dacă ave ti, folositi o in casă nu afară, deoarece astea sint lucruri tentante pentru hoți. Acum i ati adio de la tabletă, du-te si cumpără ti alta, dar una de ciocolată, că pe aia nu ti o va fura nimeni, sau?

Răspuns utilizator avertizat