| alinuu a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine in privinta unei mici probleme.In urma cu 5 luni am luat in concesiune o suprafata de 45 ha islaz comunal ce apartine primariei din localitate pe o perioada de 25 de ani, si platesc anual 860 de euro redeventa. Daca doresc sa-l cumpar, oare pot? Si daca "pot' cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu-l poti cumpara, decat daca se hotaraste vanzarea in consiliul primariei[ceea ce nu prea e legal]
daca tin bine minte, dupa 20 de ani de posesie[in cazul tau, prin concesiune], poti sa devii proprietar.

3 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Din cate stiu eu poti sa il cumperi, pretul depinde in functie de zona, utilitati, etc. Poti lua un expert imobiliar sa iti spuna valoarea lui.

| alinuu explică (pentru SantaAndrei):

Stii ce conditii trebuie sa indeplinesc?

| alinuu explică:

Dar ce conditii ar trebui sa indeplinesc?