| spraytag88 a întrebat:

Vreau sa fac rate la pc de 2000lei (12 rate). Pensionarii pot face rate, fara vechime in munca? Daca da, la ce banca? Dobanda e 0% timp de doar 50zile?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un card de cumparaturi de la banca Raiffeisen. Poti face pana la 24 rate fara dobanda la multe magazine. La imprumuturile obisnuite ai un DAE (dobanda anuala efectiva) din prima zi. La cardurile cu descoperire sau de cumparaturi ai o perioada de gratie. Dar daca iei in rate fara dobanda online (la unele merge si in magazin) platesti lunar o rata si ai dobanda zero. Te mai costa ceva lei cardul (anual). Sunt si alte conditii la alte banci. Si, da! Pensionarii nu au nevoie de vechime in munca. Daca vrei mai amanuntit explicatii (si eu sunt pensionar) poti sa-mi dai un numar de telefon in privat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pensionarii pot face rate daca respecta anumite reguli de venit si varsta

| Alinut2003 a răspuns:

Oricine peste 18 ani si fara datorii poate face un credit pentru achizitionarea in rate.