| Gherghel_Denis_2001 a întrebat:

Bună! Stie cineva dacă se întâmplă ceva dacă din anumite motive nu am mai plătit abonamentul(Orange) la un telefon de ceva vreme? Am auzit ca se poate da in judecata sau ceva de genul!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vor da in judecata, obtin o hotarare judecatoreasca de obligare la plata si apoi o vor pune in executare silita printr-un executor judecatoresc.
Vei plati mult mai mult decat datoria, la aceasta se vor adauga penalitati, cheltuieli de judecata si de executare silita, care pot fi de 2.000 - 3.000 lei, mai ales daca firma angajeaza un avocat.

| sierra1 a răspuns:

și mai și intri pe lista "vânătă"

| CodrutElian1990 a răspuns:

Contractul intre tine si firma Orange este titlu executoriu, deci poate sa te execute fara sentinta judecatoreasca. Tu poti contesta titlul executoriu.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ai o litera de lege care spune asta?!?
si un exemplu de contract cu "titlu executoriu" de la Orange?!?!?!?!?

altfel, CIOCU MIC, ca bati campii SERIOS

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Sa-i spui mamei tale car nu te-a educat, ca bate campii.
Cu oamenii care sunt lipsiti de bun simt, nu discut.