| User2004 a întrebat:

Stie cineva daca se mai pastreaza vreo regula de distanta in tren?
Multumesc!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De pastrat in legislatie dar realitatea mai greu e respectata, atentie la pensionari

| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

Eu sunt pensionar si pastrez distanta. Vad in magazine tineri care nu pastreaza distanta si n-au masti. Asa ca nu este o regula.

| mgtow a răspuns (pentru Salontanul):

Ei trebuie sa aiba grija de voi nu invers, in acte e totul bine dar realitatea nu e asa

| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

Nu stiu cine trebuie sa aiba grija de cine ca nu scrie nicaieri! Scrie doar ca trebuie sa pastram regulile si sa avem grija unul de altul si vad ca si unii si altii sunt paduri cu uscaturi. Acuzarea unei parti este discriminare!

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai, ca a disparut virusul peste noapte. Chiar se indica sa te lingi cu toti aia din tren si doamne fereste sa porti cumva masca! Masca e pentru fraieri, distantarea sociala la fel. https://www.cfrcalatori.ro/......de-alerta/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca pastram distanta unde mai stam tot drumul? in picioare?

| Anonima163333 a răspuns:

Hei.Și dacă a dispărut "regula" cel mai bine e sa păstrezi 1-2 pasi distanta de persoanele din tren.
Nu mai sunt multe restricții, dar virusul n-a dispărut Sănătate!

| Reghqen a răspuns:

Da mereu un metru de distanță ca să nu facem un pas fals.