| Mariana875 a întrebat:

Bună, știe cineva dacă te bagă în carantină dacă vii din Belgia în România? (Cu autocarul)
După data de 8 mai am înțeles că se vor ridica restricțiile în Belgia.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Indiferent cu ce vi te baga in carantină, poti veni si pe jos.

| Mariana875 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am întrebat pentru că o rudă a venit din Belgia cu propria mașină și nu a fost băgată în carantină!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mariana875):

Mai cauta si alte surse in afara de ruda ta, cauta pe google sa vezi ce zic autoritatile Belgiene si cele de la noi din Romania.

| mastadont a răspuns:

Nu știu când se vor ridica restricțiile însă cunosc pe cineva care a venit zilele astea și a fost băgat în carantină.

| Mariana875 explică (pentru mastadont):

Mulțumesc!
Și cu ce fel de transport a venit în România?

| mastadont a răspuns (pentru Mariana875):

Asta nu prea contează. A venit cu mașina cu un prieten.