| Siiiiia a întrebat:

Buna!
Stie cineva din ce se calculeaza indemnizatia? Brut sau net?
Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si vrei sa ghicim noi despre ce indemnizatie este vorba?

| darrio2007 a răspuns:

Indemnizatie de ce anume?

| Siiiiia explică (pentru darrio2007):

Indemnizația de crestere copil.
Am aflat intre timp.
Multumesc frumos!

| darrio2007 a răspuns (pentru Siiiiia):

Pentru putin.

| bogdycounter a răspuns:

Acum poti folosi un calculator salariu 2020 pentru a vedea vedea cum se modifica veniturile tale in 2020. Pentru a efectua un calcul de salarii, atat de la brut la net cat si de la net la brut, va fi necesara introducerea sumei brute sau nete in functie de rezultatul dorit si calculatorul de salarii iti va da toate detaliile de care ai nevoie, inclusiv baza de calcul a contributiilor sociale si venitul impozabil, valoarea contributiilor sociale si a impozitului pe venit. Pentru un calcul avansat care sa includa si alte venituri de natura salariala, vei putea adauga unul sau mai multe beneficii din lista disponibila. Pentru beneficiile cu facilitate fiscala vei putea urmari inclusiv care sunt contributiile datorate, deoarece in formulele bazelor de calcul sunt detaliate distinct elementele componente. Veniturile din salarii si asimilate salariilor sunt definite la articolele 76 si 139 din Codul Fiscal.