| amnevoiedeajutor0 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 9a, am fost la liceu in prima saptamana iar dupa aceea mi-am rupt piciorul si nu am mai putut merge. Doresc sa ma transfer in vacanta din octombrie deoarece sunt foarte departe de liceu, credeti ca se poate avand in vedere ca am lipsit? Am nevoie de un raspuns concret, multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate face transferul pentru apropierea de domiciliu doar ca trebuie sa indeplinesti conditiile de transfer, respectiv sa fi avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului admis la liceul de transfer, sa nu se depaseasca numarul maxim de elevi din clasa de transfer si, bineinteles, Consiliul de Administratie a liceului de transfer sa aprobe transferul.

| amnevoiedeajutor0 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult! am media de admitere mult mai mare si am vorbit la liceul respectiv, m-am ingrijorat din cauza absentelor! zi frumoasa?❤️

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspuns concret îți poate da doar liceul în care vrei să te muți.

| amnevoiedeajutor0 explică (pentru sadrian46):

Am sunat la liceul respectiv si au zis ca sunt locuri libere, voiam sa stiu daca ma pot transfera avand in vedere ca am absentat

| sadrian46 a răspuns (pentru amnevoiedeajutor0):

Cred că da, căci ai absentat medical.