| Tina_Elena_1995 a întrebat:

Buna, sunt divorțată de 2 săptămâni, am hotărârea făcută și as vrea sa îmi fac buletinul.
Problema este ca eu stau in UK și nu am decât 6 zile la dispoziție. In cât timp pot sa scot buletinul sau dacă mai este valabil buletin de urgentă?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrei4g a răspuns:

Nu mai exista o taxa de urgenta, in general CI se elibereaza in max 2 saptamani. Acum depinde si de ce sectie/zona apartineti, ca se poate rezolva si in 2 zile... Cel mai bine cautati sectia care ar trebui sa va elibereze buletinul si sunati acolo si cereti detalii, ca sa stati linistita. Succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti obtine asa repede o carte de identitate in Romania. In schimb poti obtine cartea de identitate prin Ambasada sau un Consulat al Romaniei din Marea Britanie.

| Tina_Elena_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Problema e ca ambasada asta nu face nimic decât sa ia banii și sa te pune pe drumuri aiurea