| Rodi345 a întrebat:

Buna, sunt însărcinată și trebuie să îmi fac asigurare. De care asigurare trebuie și cat platesc? Eu am înțeles că trebuie să am o adeverință de la medic. Voi cum ați făcut?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă nu răspund prea târziu, mergeți la casa de sănătate! Dacă nu ați lucrat niciodată, în funcție de vârsta dumneavoastră, vi se va cere să plătiți până la 5 ani în urmă, apoi încheiați un contract de asigurare medicală, dacă nu aveți card de sănătate vi se va emite unul.
Iar, plata o faceți obligatoriu lunar, orice întârziere fiind însoțită de somații de plată!
Sănătate și naștere ușoară!