| Rypzor a întrebat:

Buna, sunt la liceu in clasa a 9 a pe profil filologie si vreau sa ma transfer la mate info, in ciuda faptului ca am avut medie de admitere 9.32 am ales filologie pentru ca am crezut ca nu ma voi descurca la mate info dar acum m-am razgandit
Am fost la scoala si nu ma lasa sa ma transfer decat la sfarsitul anului sau cu fisa medicala desi am medie cu 35 sutimi mai mare decat ultimului de acolo.
Mi-e frica sa nu se ocupe locul pana la sfarsit si vreau sa ma transfer acum la inceputul sem. 2
Ce trebuie sa fac pentru acea fisa medicala? Orice raspuns e bine venit

Răspuns Câştigător
| Here4u a răspuns:

Sfatul meu e sa rămâi la acest profil pana in vacanta de vara și sa îți depui atunci cererea de transfer numai dacă ești 100% sigura ca vrei sa faci asta. Locuri sigur vor fi pentru ca se vor găsi și alții care sa se transfere de la clasa la care vrei tu sa mergi. Cântărește bine situația și ia alegerea corecta. Succes! happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai ce face cu nici o fisa medicala, o problema medicala ar fi luata in considerare numai daca te-ar afecta la profilul actual, ori profilele filologie si matematica-informatica sunt echivalente sub acest aspect.
Va trebui sa termini clasa la profilul actual si sa depui cererea de transfer in vacanta de vara.

| Rypzor explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns