| Smal a întrebat:

sunt plecat din Romania si am nevoie de cazier la angajare...stie cineva cum pot sa il obtin repede? in curs de maxim 5 zile.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate asa de repede, conform L.290/2004, citez:
"ART.29.(1) Persoanele fizice care se aflã în strãinãtate pot solicita eliberarea certificatului de cazier judiciar prin misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României.
(2) În cazul cererilor depuse în condiţiile prevãzute la alin. (1), certificatul de cazier judiciar se elibereazã în cel mult 30 de zile de la data solicitãrii."
Daca te prezinti persoanal la politia din judetul tau atunci il obtii pe loc. Numai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai la politia de care apartii in tara, altfel nu poti asa repede.