| Ion091831 a întrebat:

Știe cineva in cât timp primesc o hotărâre judecătorească? Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune un termen cat de cat exact, depinde de felul cauzei (penala ori civila), complexitatea acesteia, incarcatura de dosare pe judecatorul care a pronuntat hotararea, etc.
In orice caz termenul mediu poate fi de 1-2 luni de la pronuntare.
De asemenea poti obtine dispozitivul hotararii (ce s-a dispus in cauza) la o zi - doua de la pronuntare.