| Luci15 a întrebat:

a-s dori sa incep sa invat pentru scoala de sofer, si am doar o carte " Noul cod rutier pe intelesul tutoror 2011 " credeti ca e buna? N-as vrea sa cumpar alta... crede-ti ca ar trebui sa cumpar una recenta din 2012-2013 sau e ok asta?

Si daca da, credeti ca din asta se poate invata cel mai usor?

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Cumpara noul cod rutier, 2013.Multe s-au schimbat din 2011.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

OUG 195/2002 (Codul rutier) a mai fost modificata dupa 2011, ultima data prin L.203/2012.
Parerea mea este ca mai bine studiezi ordonanta de urgenta, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010 privind examinarea, le gasesti actualizate pe site-ul oficial al Directiei permise, drpciv.ro si apoi faci testele de acolo.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai este actualitate ce ai tu, vrei să iei permis citește legea nouă. Nu trebuie să fii un pericol pentru noi, ceilalți participanți la trafic, fie pietoni, fie șoferi.
Pa, pa.

| K13 a răspuns:

Din carte nu inveti prea multe. Eu nu mi-am cumparat deloc cartea. Fa-ti cont pe e-drpciv.ro si acolo este un mediu de invatare. Fa-l odata complet apoi apuca-te de facut chestionare pe drpciv.ro

Bafta la ambele examene!