| keytleen a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa inchiriez un apartament. Poti sa inchiriezi un apartament la 16 ani?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

E posibil sa ai probleme pentru ca nu ai 18 ani. Poate inchiriaza legal un membru al familiei pentru tine.

| keytleen explică (pentru ElenaSA):

Nu cred ca o sa inchirieze nimeni pentru mine. Dar poate m-as putea intelege cu femeia la care stau in gazda si sa ii mai dau extra 30-40 lei. Cum ti se pare?

| ElenaSA a răspuns (pentru keytleen):

Pare tentant pentru persoana in cauza.Nu e legal insa. Te poti trezi afara oricand daca nu ai un contract.