| Noonee a întrebat:

Am asteptat un colet 6 zile prin posta. M-am dus la cea mai apropiata posta cu buletinul si au zis ca nu am nimic pe numele meu. M-am intors acasa si in cutia postala era un biletel mic dabia l-am vazut era avizul. Era primit din data de 19 aprilie, deja suntem in 25. Nu-l vazusem. Maine incerc sa ma duc din nou la posta. Cred ca dupa 2 zile in care nu m-am dus sa ridic coletul, se duce in magazie si se tine 10 zile, in care trebuie sa platesc 50 bani pe zi( asta nu mai conteaza). Dar credeti ca mai pot face rost de colet? Unde se duc coletele daca nu l-am ridicat cand trebuie? Stau in Bucuresti, sector 3.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Coletele interne se pastreaza la oficiul postal o perioada de 10 zile de la avizare, in cazul tau pana in 29 aprilie inclusiv iar cele din strainatate o perioada de 30 de zile. Coletul il ridici de la oficiul postal de unde ai primit avizul.

| Noonee explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat pe stampila, si culmea este aceeasi posta la care am fost doar cu buletinul au zis ca nu am nimic pe numele meu, maine ma duc sa le arat avizul, sa vedem daca mai zice ca nu am nici un colet. Multumesc pentru. raspunshappy

3 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Coletul tau ramana in depozit la posta pana la un anumit termen dupa care este trimis inapoi la expeditor. Nu stiu termenul, dar presupun ca este undeva la 30 de zile. Daca vrei plati acea taza de inmagazinare, totul va fi ok

| d0pex a răspuns:

Te duci la cea mai apropiata posta, le arati biletul primit, completezi pe o chitanta niste date, platesti valoarea coletului, si ridici produsul. Coletul il iei de la posta, indiferent de cat timp este acolo.