Întrebare recomandată | eleman a întrebat:

Am facut prostia sa semnez un formular 2% pentru o asociatie pe care nu vreau s-o sustin. Formularul nu cred ca a fost depus inca nicaieri.

Intrebarea mea e: Ce se intampla daca completez un formular pentru o alta asociatie si il depun inaintea celui de acum. Se va anula cel care intra mai tarziu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, du-te la ANAF si spui ca ai gresit si ca nu vrei sa donezi asociatiei respective.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand anuleaza primul formular si apoi poti completa altul, altfel nu va fi luat in calcul al doilea formular.

| eleman explică (pentru Ioandelasal):

Cum pot anula formularul? Nu mai este in posesia mea, e la asociatia pentru care am semnat. Se poate anula daca il depun ei la ANAF?

| Ioandelasal a răspuns (pentru eleman):

Da, se poate, du-te la ANAF si spui ca ai gresit si ca nu vrei sa donezi asociatiei respective.