| Razvan4414 a întrebat:

Buna Tpu.Am o intrebare azi este 22 iulie....si eu o sa plec la mare peste cateva zile si voi veni pe 4 august.Pe 3 august va fi ziua mea.Pot merge maine sa fac poza de buletin ca pe 4-5 august cand sunt acasa sa-l iau? Multumesc!

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prima carte de identitate(nu buletin) se face dupa implinirea varstei de 14 ani, asa ca nu poti merge inainte. Dupa 14 ani ai 15 zile in care trebuie sa te prezinti la SPCLEP pentru CI. Numai bine!

| DenisIonut01 a răspuns:

In data de 3 august vei putea sa mergi pentru sa iti faci poza de buletin, si peste aprox 2 saptamani mergi sa il ridici.Doar daca ai pile poti in maxim 1 saptamana sa il iei inapoi si poza sa o faci tot in 3 happy

| Niiiicu a răspuns:

Din pacate nu il poti face inainte(la multi ani )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate face cu anticipatie. Este primul buletin? Daca nu, cum pleci la mare fara acte de identitate?

| Razvan4414 explică (pentru anonim_4396):

Da e primul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvan4414):

Eu asa stiu, ca se poate face si cu citeva zile mai devreme. Daca nu, il vei face la revenire. Dar miine trebuie sa depui toate actele, altfel nu poti face numai poza. La multi ani si vacanta placuta!

| DjYeti a răspuns:

Nu poti acum, e prea repede. dar poti merge dupa ce implinesti 14 ani, nu e nicio problema

| Genessis a răspuns:

Poti sa te duci pe 4-5 august, stai linistit.Mentionez ca si eu in iunie am facut 14 ani si nu am fost inainte si nici in ziua respectiva.Am fost la tara, si am facut buletinul dupa aproximativ o saptamana.Deci,poti sa il faci!

| MeeJenn a răspuns:

Nu. nu poti.trebuie sa te duci dupa ce implinesti anii. dar nu e obligatoriu sa-l faci in prima saptamana. te duci cand poti

| Razvan4414 explică:

Am uitat sa mentionez pe 3 august acum fac 14 ani.Scz

| Razvan4414 explică:

Dar mai devreme nu pot? Pt ca buletinul il iau dupa ce fac 14 ani normal...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Razvan4414):

Nu poti merge mai repede, n-o sa-ti ia actele.

| Razvan4414 explică:

Deci raspunsul final care e merge sau nu?

| stefania1997 a răspuns:

Buna! Nu te poti duce deoarece nu il poti face inainte sa impliunesti varsta de 14 ani.