| Veromi321 a întrebat:

Am o intrebare, ce se intampla daca expira certificatul si atestatul pentru agenti de securitate. Este nevoie de un alt curs de calificare sau se pot reinnoi aceste acte fara a face din nou cursul? Rog sa raspunda doar cei/cele care stiu. Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atestatul nu expira. Expira doar dreptul de port-arma care se face de o anumita firma, se reinoieste anual sau in momentul in care parasesti firma pentru care ai lucrat.