| Panaite_George_2003 a întrebat:

Buna TPU am o întrebare:
Este ceva daca fur bine bani părinților si alte lucruri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este deloc bine, furtul este o infractiune, indiferent ca furi de la straini sau rude.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim exact daca iti va fi bine dupa ce furi, dar ai putea incerca, sa vezi daca ajungi la puscarie, sau primesti vreo bataie zdravana de la tatal tau!

| minrest a răspuns:

Este, caci adopti o mentalitate infractionala. Banii se pot tine si unde nu ii gasesti tu, oricum, cand isi vor da seama ca dispar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este etic asa ceva, du-te la munca

| Ruptura a răspuns:

Daca esti tigan, este perfect normal.

| prinses a răspuns:

Da cam este ca ei sigur isi vor da seama ca le-au disparut bani sau lucruri si te pot pedepsi